kişler

KİŞİLER GMAİLE NASIL YEDEKLENİR

 

KİŞİLERİ GMAİL HESABINA AKTARMA?

Bütün insanların ortak bir sorunu  bulunmaktadır.Bu sorun yeni telefon alınca ,akıllı telefonlar çökünce ve telefonu  kaybedince   rehberdeki  bütün numaralar gidiyor .

İnsanlar tekrar  o telefonları bumak için  çok uğraşıyor ama  kimini  buluyor kimini  kaybediyorlar.

Akıllı  telefonlar  bu sorunun üstesinden  gelmişlerdir  ama insanların kimi bu özelliği  bilmemektedir.

Bende  bu  konuya bir açıklık  getireyim dedim.

İnsanlara rehberindeki  kişilere ulaşmasını  sağlamak için böyle bir yazıyı  paylaşmaya  karar verdim  şimdi geleli,m bu konuya açıklık getirmeye evet  nasıl  yapabiliriz.

Google Hesabı Açma

Önce Google  hesabı açmalıyız bunun google arama motoruna google hesap açma yazarsak  çıkacaktır ordan mail ve şifre  adresi  alıyoruz ve  onları  bir yere not ediyoruz.

Google Hesabını Telefona Senkronizasyonunu Nasıl Sağlarız?

Önce yeni bir telefon aldıysak ilk açılışta bir wifi  ağına bağlanıyoruz. Bağlandıktan sonra  bir yerde açılışta  google  hesabına  bağlan  var altında google  hesabı aç var.Eğer  hesabımız varsa  mail  ve şifrenizle telefonu  google  ile senkronize  hale getiriyoruz bunun için telefonların  senkronize  ayarını açıyoruz  ve  bekliyoruz otomatik senkronizesini sağlıyor.

Rehberdeki Kişileri  Nasıl   Google Hesabına Atarız?

Öncelikle  hersey telefonunu  aldığın kişinin telefonunu telefonuna kaydederken yukarda  bir ayar yeri  var oraya tıklayınca  üç şık çıkacaktır. Bunlar sim kart ,cihaz ve google  yazar  bu yerde  eğer  simkart  dersen  kişiler  simkarta  eklenir ,Cihaz  dersen numaralar  telefonun içinde  bir dosyada saklanır ama  google  dersen  rehberdekiler senin google  hesabın varsa oraya  tıklanır zaten  onu seçtiğinde  altta  hesaplar  çıkacaktır. sen kendi hesaını  seçersen  o numaralar  google   hesabında  rehber  bölümünde tutulur  ve  senkronize olduğunda o numaralar otomatik  olarak cihazına  gelecektir. Eğer  numaralar kaydedip kaydedilmesine emin olabiliyorsanız  google arama motoruna  google  kişiler  yazıp  oradan  şifreniz ve mailinizle bakabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir